Nadrzędną zasadą jest, że staramy się, aby w miarę możliwości naprawiać, zamiast od razu stawiać na wymianę jednostek sterujacych. Najważniejsza dla nas jest naprawa modułów sterujących, a nie ich wyrzucenie. Wymiana całych modułów bywa, ze przyspiesza pracę, ale taka naprawa modułów sterujących generuje nierzadko ogrmomy skok kosztów. Bardzo często nie trzeba wymieniać całej jednostki, szczególnie w nowszych pojazdach.

